PEO KAVA

Järvamaa laulu- ja tantsupeo kava
25.mai 2024 Türil

“Mu isamaa, mu õnn ja rõõm”
Fredrik Pacius/ Johann Voldemar Jannsen, dirigeerib Ants Oidekivi
ESITAVAD ÜHENDKOORID JA ORKESTRID

“Kiigelaul”
Tantsu autor Helena-Mariana Reimann,
rahvalaul/ ansambli seade Tiit Kikas, kooriseade Ave Avamere,
dirigeerib Külli Kiivet, lavastaja Tiiu Vellama
ESITAVAD 7.–12. KLASSI SEGARÜHMAD JA ÜHENDKOORID

“Rehetoa tantsud”
Tantsu autor Kalev Järvela/ muusika rahvamuusika, seadnud Jaanus Põlder,
lavastaja Malle Anton
ESITAVAD TÄISKASVANUTE SEGARÜHMAD

“Tantsuhoos”
Tantsu autor Ene Jakobson/ muusika “Joosepi polka” (rahvalik viis Muhu saarelt),
lavastaja Saima Kams
ESITAVAD 4.–6. KLASSI SEGARÜHMAD

“Tantsutuju”
Tantsu autorid Kerli Sirila ja Marge Iho, muusika Gjanksta “Rukkilõikuse polka”,
lavastaja Kerli Sirila
ESITAVAD NEIDUDERÜHMAD

“Särtsutants”
Tantsu autor Maire Udras/ Muusika: rahvamuusika, “Kõrtsu polka”
ansambel “Tuulelõõtsutajad”, lavastaja Ülle Vaas
ESITAVAD NAISRÜHMAD

“Samblalõhnaline laul”
Priit Pajusaar/Leelo Tungal, dirigeerib Piret Järvet

“Õnn tuli õuele”
Külli-Katri Esken/ ans Uurikad, liikumise autor Kristel Maruste,
dirigeerib Liana Kullasepp
ESITAVAD MUDILASKOORID

“Kauges külas”
Eva Talsi/ Kristiina Ehin, dirigeerib Liana Kullasepp

“Labajala valss”
Riho Päts/rahvaluule, dirigeerib Kaja Kraav
ESITAVAD LASTEKOORID

“Kõige parem polka”
Timo Lossi/ Heldur Karmo, dirigeerib Malle Anton, akordionil Tiiu Schüts

“Poisid on vahvad”
Ester Murrand, dirigeerib Tiiu Schüts, klaveril Ester Murrand
ESITAVAD POISTEKOORID

“Kalamies”
Pärimustants/ muusika: rahvaviis,
lavastajad Airi Jakobson-Männik ja Heli Tammai
ESITAVAD TANTSURÜHMAD

“Emme, kiiguta mind”
Tantsu autor Kerli Graubner/ muusika: Margus Põldsepp, sõnad rahvaviis,
lavastaja Kerli Graubner
ESITAVAD EMAD JA VÄIKELAPSED

“Kes aias”
Tantsu autor Liina Eero/ muusika: rahvaviis, seade: Kristi Alas,
lavastaja Airi Jakobson-Männik
ESITAVAD MUDILASTERÜHMAD

“Sauna taga”
Tantsu autor Merilin Metsatsirk/muusika: rahvaviis, lavastaja Heli Tammai
ESITAVAD MEMMEDERÜHMAD

“Kadrel”
Pärimustants/ muusika rahvaviis,
lavastajad Saima Kams ja Heli Tammai
ESITAVAD 1.–3. KLASSI SEGARÜHMAD JA MEMMEDERÜHMAD

“Käi ümber küla ringi”
Eesti rahvatantsude „Raabiku“, „Ümber küla ringi“ ja „Näpupolka“ seade
Marina Kuznetsova/ muusika: rahvamuusika, seade: ansambel Sannalise,
lavastaja Saima Kams
ESITAVAD 1.–3. JA 4.–6. KLASSI SEGARÜHMAD

“Õlletegu”
Gustav Ernesaks, dirigeerib Kuldar Schüts

“Stseen operetist Silva”
Imre Kalman, dirigeerib Malle Anton, klaveril Siret Heinaste
ESITAVAD MEESKOORID

“Laulu lõpetus”
Raivo Dikson/rahvaluule, dirigeerib Tiiu Schüts
ESITAVAD NEIDUDE- JA NAISKOORID

“Kord õige ammu”
Ülo Vinter, dirigeerib Ants Oidekivi
ESITAVAD NEIDUDE- JA NAISKOORID NING PUHKPILLIORKESTRID

“Me pole enam väikesed”
Arne Oit/ Heldur Karmo, dirigeerib Anne Toomistu

“Veere, veere, päeväkene”
Karin Kuulpak/rahvaluule, dirigeerib Kuldar Schüts, klaveril Siret Heinaste
ESITAVAD SEGAKOORID

“Kiigadi – kaagadi”
Pärimustants/ muusika: rahvaviis, lavastaja Airi Jakobson-Männik
ESITAVAD TANTSURÜHMAD

“Kangakudumine”
Tantsu autor Kristjan Toropi järgi seade Kadri Teller/ muusika: rahvamuusika,
lavastaja Kerli Sirila
ESITAVAD NEIDUDERÜHMAD

“Kreisi reilender”
Tantsu autor Kätrin Järvis/ muusika: Margus Põldsepp, Untsakad,
lavastaja Malle Anton
ESITAVAD TÄISKASVANUTE SEGARÜHMAD

“Härja tants”
Rootsi pärimustants/ muusika: rahvaviis, lavastaja Airi Jakobson-Männik
ESITAVAD 4.-12. KLASSI POISID JA SEGARÜHMADE MEHED

 

“Leemekulbiliigutaja”
Tantsu autor Kätrin Järvis/ muusika: Vello Ainsalu “Naabri Juhani polka”,
lavastaja Ülle Vaas
ESITAVAD NAISRÜHMAD

„Tulge tantsima“
Juhan Kaljaspoolik, dirigeerib Meelika Välimäe

„Väike tüdruk“
Ülo Raudmäe, rearr. Peeter Saan, dirigeerib Ants Oidekivi
ESITAVAD PUHKPILLIORKESTRID

“Kungla rahvas”

Friedrich Kuhlbars / Karl August Hermann, laulu seade Alo Ritsing,
orkestrite seade Ants Oidekivi, dirigeerib Meelika Välimäe
ESITAVAD ÜHENDKOORID JA ORKESTRID

“Mu isamaa armas”
Saksa viis/ tõlge Friedrich Kuhlbars, dirigeerib Külli Kiivet

“Ma tahaksin kodus olla”
Helene Koff / rahvalik laul, dirigeerib Kaja Kraav

“Pillimehe leib”
Vello Toomemets/ Leelo Tungal, dirigeerib Anne Toomistu
ESITAVAD ÜHENDKOORID

“Pärliine”
Pärimustants/ muusika: rahvaviis, lavastaja Malle Anton
ESITAVAD ERINEVAD TANTSURÜHMAD

“Kikkapuu”
Tantsu autor Elo Hunt/ muusika: rahvaviis, seade: Matis Leima,
lavastaja Tiiu Vellama
ESITAVAD 7.-12. KLASSI SEGARÜHMAD

“Loojangu võlu”
Tantsu autor Katrin Särkinen/ muusika: rahvaviis, seade: TradAttack!,
lavastaja Katrin Särkinen
ESITAVAD VÕIMLEMISRÜHMAD

“Kiik kutsub”
Tantsu autorid Salme ja Ott Valgemäe/ muusika: Boris Kõrver,
lavastajad Malle Anton ja Ülle Vaas
ESITAVAD TÄISKASVANUTE NAIS- JA SEGARÜHMAD

“Tuljak”
Miina Härma/ Karl Ferdinand Karlson, orkestritele seadnud Rein Ploom/Peeter Saan,
dirigeerib Ants Oidekivi
ESITAVAD LAULJAD, TANTSIJAD JA PUHKPILLIORKESTRID