muster

toetajad2

joomla responsive menu bootstrap

Järvamaa suurimale peole registreerus ligi 200 kollektiivi

31. oktoobril lõppes kollektiivide registreerimine Järvamaa laulu- ja tantsupeole „Hingesugulane“. Kokku pani end kirja 63 koori ja rahvapilliorkestrit ning 130 tantsu- ja võimlemisrühma. Lisaks kolme Järvamaa omavalituse kooridele ja rühmadele registreerus peole suur hulk kollektiive väljastpoolt maakonda – Tallinnast, Tartust, Viljandist, Rakverest, Hiiumaalt, Avinurmest, Elvast, Kuusalust, Vändrast ja mujalt.

Peo projekti- ja kunstilise juhi Marika Kuusiku sõnul on külaliskollektiivide rohkus väga tervitatav. „ See seab korraldajatele suure vastutuse, sest soovime jätta oma peost suurepärase mälestuse. Kindlasti on see reklaam Järvamaale ja ka Paidele. Peame koos mõtlema, mida veel saame oma külalistele pakkuda, et see teekond Eestimaa südamesse ei jääks ainsaks korraks. Teise külje pealt annab nii kooride kui tantsurühmade rohkus ka meie oma kollektiividele tõelise suure peo tunde. Eriti oluline on see tunne lastekollektiividele, kes kannavad edasi meie traditsioone,“ on Kuusik rõõmus. 

Järvamaa laulu- ja tantsupidu 2023 toimub Paides 28. mail kahe kontserdina. Peo lavastajad ja idee autorid on Marika Kuusik ja Kätlin Merisalu. Tantsupidu peetakse Paide kesklinna staadionil ja laulupidu Paide Vallimäel. Kahte kontserti ühendab ühine rongkäik ühest peopaigast teise. Maakonna suurpidu koordineerib Paide linnavalitsus koostöös Paide Muusika- ja Teatrimaja, Järvamaa Omavalitsuste Liidu ja sihtasutusega Järvamaa.

Laulupeo repertuaar

Tantsupeo repertuaar

Infot "Hingesugulase" ettevalmistuste kohta leiab peo kodulehelt jarvamaapidu.ee

 

Maarit Nõmm